تبلیغات متنی
آزمون علوم پایه دامپزشکی
ماسک سه لایه
Hookah Shisha Tobacco
مربی سگ
خرید از چین
قیمت لوله
انجام پروژه متلب
لوازم یدکی ال ۹۰
خرید دریل مگنت
چسب کاشی پودری
Barabas Ropa de hombre
دفتر مهاجرتی
ای توپی پوزیشنر
قیمت لوله استیل
تجهیز صنعت
فیبر نوری چیست + کاربرد آن؟

فیبر نوری چیست + کاربرد آن؟

جمعه 27 فروردين 1400
1:40
رویا

 فیبر نوری چند حالته چیست؟

فیبر نوری چند حالته

کابل فیبر نوری چند حالته به چندین حالت نور اجازه می دهد تا از یک هسته بزرگ عبور کنند ، که به نوبه خود با عبور نور ، تعداد بازتاب ها را افزایش می دهد. مزیت این نوع الیاف این است که می توان از گیرنده های گیرنده کم هزینه استفاده کرد ، اما همچنین باعث پراکندگی و میرایی زیادی می شود. به طور خلاصه ، این بدان معناست که اندازه هسته در هنگام ارسال فیبر ، فضای زیادی را برای پرش نور باقی می گذارد که کیفیت سیگنال به سرعت پایین می آید. همچنین نمی توان آن را تقویت کرد ، به این معنی که فقط برای فواصل کوتاه که می توان از گیرنده های گیرنده ساده و ارزان قیمت استفاده کرد مناسب است. یعنی جایی که به یک راه حل کم هزینه نیاز است.

 برای هر مسافت بیشتر از 200-300 متر ، الیاف چند حالته مناسب نیست. بیشتر اوقات در مواردی که این فواصل کوتاه لازم است ، مثلاً در داخل یک مرکز داده ، یافت می شود. به عنوان نمونه می توان به فیبر OM4 اشاره کرد که قادر به کنترل سیگنال های ترافیکی 10 و 100G تا 100 متر است.

 فیبر چند حالته دو نوع اصلی دارد:

فیبر چند حالته با شاخص گرادیان

این نوع رایج تری از الیاف چند حالته است که امروزه استفاده می شود. با فیبر چند حالته با شیب شاخص ، نوری که نزدیک به محور حرکت می کند ، کندتر از نور نزدیک به روکش حرکت می کند ، که منجر به گروه بندی بهتر پرتوهای نور می شود. بنابراین ، ضریب شکست به تدریج از محور مرکزی به سمت روکش کاسته می شود.

 فیبر چند حالته مرحله-شاخص

در این نوع الیاف چند حالته ، نور در مسیرهای مختلف زیگزاگ و مستقیم حرکت می کند و از روی روکش باز می شود. نتیجه این است که "حالت" های مختلف نور در زمان های مختلف در انتهای دیگر فیبر می رسند. وقتی حالت های مختلف شروع به پخش می کنند ، سیگنال بخشی از شکل خود را از دست می دهد.

فیبر نوری تک حالت

فیبر نوری تک حالته هسته کوچکتری نسبت به فیبر چند حالته دارد و فقط به یک حالت نور اجازه عبور می دهد. از آنجا که بازتاب نور کمتری وجود دارد ، این نوع کمترین میزان میرایی سیگنال را دارد و نور می تواند دورتر حرکت کند. با نوری تک حالته رابط می کند ، که از لیزر به عنوان منبع نور استفاده می کند و یک طول موج واحد را در یک خط مستقیم به پایین فیبر می فرستد. هنوز هم همان پوشش 125 میکرومتر فیبر چند حالته دارد ، اما هسته آن بجای 50 میکرومتر یا بیشتر ، معمولاً 9 میکرومتر است.

فیبر تک حالت پهنای باند بیشتری دارد و مناسب ترین نوع فیبر برای شبکه های از راه دور است. همچنین ، در انواع مختلفی وجود دارد که برای مناطق مختلف فیبر بهینه شده است.

  

موضوعات:
برچسب ها: عمومی,, ,
[ بازدید : 152 ] [ امتیاز : 3 ] [ امتیاز شما : 1 2 3 4 5 6 ]
در این وبلاگ به بررسی انواع دوربین های مداربسته و دزدگیر اماکن می پردازیم
تمامی حقوق این وب سایت متعلق به nice blog است. | قدرت گرفته از Blogtez.com|